1. Hastanemizde her gün 08:00/22:00 saatleri arasında hasta ziyareti yapılmaktadır.
 2. Hastalarımızın sağlığı ve tedavilerin aksamaması için ziyaretçilerin dışarından getirdiği kokulu yiyecek ve içecekler kabul edilmemektedir.
 3. Hastanemizde enfeksiyon riski ve çocukların psikolojik olarak olumsuz etkilenmesi nedeniyle 12 yaşın altındaki çocukların hasta ziyaretinde bulunmamaları konusunda aileler bilgilendirilmelidir.
 4. Enfeksiyon kapma riskine karşı ziyaretçilerin hastaya ait eşyaları kullanmaması, hasta yataklarına oturmaması gerekmektedir.
 5. Hastanın sağlığı için ziyaret sürelerini kısa tutmaya özen gösterilmelidir.
 6. Hastanemizde tedavi alan diğer hastalarımızın rahatı açısından hasta odasına üçten fazla sayıda ziyaretçinin girmemesi, gürültü yapılmaması konusunda hassas davranılmalıdır.
 7. Hastalarımızın tedavi ve muayene işlemleri sırasında ziyaretçilerin odadan çıkarak hasta mahremiyetine özen göstermesi beklenmektedir.
 8. Ziyaret öncesi ve sonrası mutlaka eller yıkanmalıdır.
 9. Hastalarımızın ziyareti tıbbi nedenlerle hekimi tarafından yasaklandıysa ziyaret konusunda ısrar edilmemesi rica edilmektedir. Ziyaret sırasında hastanın oda kapısında “Ziyaret Yasaktır” uyarı yazısı görüldüğünde hemşire ile görüşmeden hasta odasına girilmemelidir.
 10. Hastalarımızı enfeksiyondan korumak amacıyla hasta odalarına çiçek kabul edilmemektedir.
 11. Ziyaretçilerimizin hastane içinde ve hastane yönetimi tarafından belirlenen alanlar dışında sigara içmesi kesinlikle yasaktır.

YOĞUN BAKIM HASTA YAKINLARI BİLGİLENDİRME VE ZİYARET KURALLARI

 1. Yoğun bakım ziyaretleri yoğun bakımın hasta ziyareti için uygun olması durumunda her gün 13.30 – 14.00 saatleri arasında yapılmaktadır.
 2. Hastalarımızın kritik özel durumlarından dolayı yoğun bakım ziyaretlerine sadece birinci derece hasta yakınlarından 1 kişinin hastayı ziyaret etmesine izin verilmekte ve çocuk ziyaretçi alınmamaktadır.
 3. Yoğun bakım hasta odalarına girmeden önce el antiseptiğini ellere uygulanmalı, ziyaretçi önlüğü, bone ve galoş giyilmelidir.
 4. Hastanın yanına girildiğinde hasta yanında bulunan el antiseptiğini kullanılmalı ve eller dezenfekte edilmelidir.
  Hasta yoğun bakımda hemşire gözetiminde 5–10 dakika ziyaret edilmelidir. Ancak acil durumlarda yoğun bakımdan daha erken çıkmak gerekebileceği bilinmelidir.
 5. Hastanın ihtiyaçları ile ilgili bilgileri yoğun bakım sorumlu hemşire ve hastanın hemşiresinden, tıbbi durumu ile ilgili bilgileri ise; hastanın doktorundan alınabilir.
 6. Ziyaret öncesi / bitiminde yoğun bakım girişinde beklenmemelidir.
 7. Ziyaret sırasında yüksek sesle konuşulmaması; hastanın bilinci açık ise cep telefonu ile görüştürülmemesi, telefonla hastanın ve yoğun bakımın görüntülerinin alınmaması, hastaya dokunulmaması ve hasta yataklarına oturulmaması gerekmektedir.
 8. Her ziyaret sonunda eller yıkanmalı ve/veya el antiseptiği kullanarak temizlenmelidir.
 9. Ziyaretin sonunda ziyaretçi önlüğü, bone ve galoş çıkarılmalı, kirli sepetine atılmalıdır.
 10. Yoğun bakıma ulaşılacak tüm telefon numarası bilgileri, telefonla görüşme ve ziyaret saatleriyle ilgili detaylı bilgi ilgili yoğun bakım sekreterliklerinden, danışma görevlisi veya hemşireden alınmalıdır.